×

Tanrılar Ve İnsanlar

2005 ’de yönettiği Le petit lieutenant ’tan sonraki ilk filmiyle sinemalarımıza konuk olan oyuncu/yönetmen Xavier Beauvois, son dönem Fransız sinemasının gözde isimlerinden biri. Kadrosunda başta Lambert Wilson olmak üzere bir çok tecrübeli oyuncuyu barındıran Tanrılar ve İnsanlar, inanç ve fanatizm hakkında ağırbaşlı bir başyapıt olarak nitelendiriliyor.

Mağrip ’te 1990 ’larda, dağların tepesinde bir manastır… Sekiz Fransız keşiş, Müslüman köylülerle yan yana huzur içinde yaşamlarını sürdürüp giderlerken yaşadıkları ülke birden karışır: Yabancı işçiler köktendinciler tarafından katledilmiş, şiddet olayları bölgeye hâkim olmuştur.

Yaklaşmakta olan tehlikeye rağmen keşişler, bedeli ne olursa olsun yerlerinden kıpırdamamaya kararlıdırlar. Ordu onlara koruma teklif eder, ama keşişler bunu da reddeder. Bir süre sonra, kaçınılmaz olan başlarına gelir ve militanlar manastırı basar. Keşişler pes etmese de artık aralarında anlaşmazlıklar vardır: bazıları kalmaya kararlıdır, bazıları gitmek ister.

sizlere www.markafilmler.com farkıyla sunulmuştur

[part:HD][/part]

Tanrılar Ve İnsanlar
Tanrılar Ve İnsanlar
HD IMDb -

2005 ’de yönettiği Le petit lieutenant ’tan sonraki ilk filmiyle sinemalarımıza konuk olan oyuncu/yönetmen Xavier Beauvois, son dönem Fransız sinemasının gözde isimlerinden biri. Kadrosunda başta Lambert Wilson olmak üzere bir çok tecrübeli oyuncuyu barındıran Tanrılar ve İnsanlar, inanç ve fanatizm hakkında ağırbaşlı bir başyapıt olarak nitelendiriliyor. Mağrip ’te 1990 ’larda, dağların tepesinde bir manastır… Sekiz …

Yorumlar